Demright Projesi 4ncü TPM icra edildi

Tem - 07
2022

Demright Projesi 4ncü TPM icra edildi

Avrupa Birligi Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programı kapsamında Portekiz’de bulunan INSTITUTO S. JOÃO DE DEUS koordinatörlüğünde ve derneğimizin ortak olarak yer aldığı Dementia Rights ( Demanslı Hasta Hakları- 2020-1-PT01-K204-075657 ) isimli projenin 4ncü Ulusötesi Toplantısı Oviedo / İspanya’da 02-03 Haziran 2022 tarihlerinde icra edildi.

Toplantıda gündemin tüm ortaklarca teyit edilmesini müteakip ilk olarak projenin bir numaralı ürünü Haklar Şartı konusunda görüşmler yapıldı ve güncellendi.

Gündemin ikinci maddesi olarak projenin iki numarakı çıktısı İnsan Hakları Temelli Yaklaşım Klavuzu üzerinde görüşmeler yapıldı. Öneriler ışığında çalışmanın geliştirilmesine devam edilmesi kararı alındı.

Gündemin üçüncü maddesi olarak projenin üç ve dört numaralı çıktıları Dijital Platfotm ve Öğrenim Materyalleri üzerinde görüşmeler yapıldı. Çıktı koordinatörünün yaptığı hazırlık sunumu ile diğer ortakların görüşleri doğrultusunda yeni kararlar alındı.

Daha sonra proje iletişim ve yaygınlaştırma faaliyetleri, personel zaman çizelgeleri, ara rapor, yol haritası ve bütçe konuları tek tek ele alındı. Söz konusu faaliyetler ile ilgili olarak kararlar alındı. Ayrıca ortakların teklifi üzerinde bütçede yeterli kaynak olması ve  Portekiz Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmesi durumunda Antalya’da ilave bir Ulusötesi Toplantısı düzenlenmesine karar verildi.

10 Replies to “Demright Projesi 4ncü TPM icra edildi”

 1. Hi, Eric here with a quick thought about your website buhayad.org…

  I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

  Like yours, many of them have great content.

  But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

  I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

  Here’s a solution for you…

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

  CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

  Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

  Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

  CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=buhayad.org

Comments are closed.