Birlikte Yaşlanalım Projesi 1nci Kısa Dönem Eğitimi tamamlandı.

 

Erasmus+ kapsamında yürütmekte olduğumuz Birlikte Yaşlanalım (Aeging Together) isimli Yetişkin Eğitimi alanındaki projemizde bir safha daha tamamlandı.
Projemizin önemli aşamalarından birisi olan birinci dönem Kısa Dönem Eğitim Faaliyeti bir hafta süreyle Viyana/Avusturya’da Avustrian Association of Social Inclusion (AIS) ev sahipliğinde icra edildi. Eğitimlere Türkiye’den 5 kişi, İtalya, İspanya ve Avusturya’dan 2 şer kişi olmak üzere toplam 11 şahıs katıldı. Eğitimler kapsamında yaşlıların eğitimi, yeni yaklaşımlar ve uygulamalar konusunda sunumlar yapıldı.
Ayrıca düzenlenen atölye çalışması kapsamında eğitime katılanlar tarafından yaşlılara uygulamalı olarak bilgisayar ve kullanımı ile ilgili eğitim verildi. Caritas gibi önemli bir yaşlı kurumu ziyaret edildi. Katılımcı ülkelerin yaşlı eğitimine yaklaşımları ve yetişkin eğitimi alanındaki yaklaşımları konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu.
Eğitimler katılımcıların proaktif yaklaşımları ve ev sahibinin sunduğu imkanlar sayesinde samimi ve interaktif bir ortamda geçmiş, toplumlar arası kültürel ve sosyal tanışıklığın gelişmesine ve bilgi paylaşımına katkıda bulunmuştur. Bu vesile ile başta ev sahibi ortağımız olmak üzere tüm proje ortaklarımıza ve katılımcılara şükranlarımızı sunarız.