BİRLİKTE YAŞLANALIM PROJESİ 2NCI ÇOĞALTICI ETKİNLİK İCRA EDİLDİ

Türkiye Ulusal Ajansından 2018 yılında hibe verilmesi uygun görülen Erasmus + KA2 programı yetişkin eğitimi kapsamında Birlikte Yaşlanalım – Dijital Engelleri Aşmak: Yaşlılar için Dijital Okuryazarlığı” projesinde bir aşama daha tamamlandı.

Proje Sosyal İçerme ve Eğitim Derneğinin koordinatörlüğünde yürütülmektedir. Türkiye’den Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İtalya’dan CPIA CT1 Katanya, İspanya’dan Centre for the Innovation and Development of Education and Technology ve Avusturya’dan Austrian Association of Inclusive Society (AIS) isimli kurumlar projenin ortaklarıdır.

Projenin Yaygınlaştırma Semineri Türkiye’den ortağı olan Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi tarafından 18 Ağustos 2021 tarihinde Burdur/Türkiye’de icra edilmiştir.

Seminere, projeyi daha iyi tanıtmak ve rojenin sürdürülebilirliğine katılımlarını sağlamak için davet edilen yetişkinler (65+), uzmanlar, politika yapıcıları, profesyoneller ve eğitmenler, kamu kurumu ve kuruluşları ile STK’ların temsilcileri katılmıştır.

Seminerin amacı, proje çerçevesinde geliştirilen ürünleri ve sonuçları yaygınlaştırmak, en iyi uygulamaları sunmak, yaşlılara dijital okuryazarlık edindirmek için ilgili kuruluşları harekete geçirmek ve katılımcılar arasında işbirliği alanlarını keşfetmektir.

Proje ortağımız Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Hamit Kayacıoğlu’nun açılış konuşmasını müteakiben Eğitim Merkezi personeli tarafından Birlikte Yaşlanalım projesi hakkında sunumlar yapılmıştır. Ayrıca, derneğimiz üyesi Sayın Meryem Zincirli tarafından da projenin genel tanıtımı, amacı ve önemi vb. konuları içeren bir sunum yapılmıştır.